Версия для печати
Вторник, 25 апреля 2023 08:01

Оформлення ID та закордонного паспорта у Польщі: основні правила та рекомендації

закордонний паспорт та ID-карту в Кракові закордонний паспорт та ID-карту в Кракові

Чимало українців, які виїхали до Польщі через війну в Україні, стикаються з проблемою оформлення документів на дітей. Нагадаємо, що після досягнення 14-річного віку всі підлітки мають отримати ID-картку. Вона є паспортом громадянина України та підтверджує, що людина має українське громадянство.

Але як це зробити, якщо ви перебуваєте на території Польщі? У цій статті ми розберемо, як оформити закордонний паспорт та ID-карту в Кракові та розповімо про те, які документи для цього необхідні.

 

Перше, що слід знати, — отримати документи можна повністю легально, через центр обслуговування громадян «Паспортний сервіс». Його підрозділи офіційно працюють у низці польських міст (зокрема, у Кракові, Варшаві, Вроцлаві та Гданську). Саме тому немає потреби звертатися до численних посередників в інтернеті, які пропонують послуги з оформлення паспортів. Це призводить до невиправданих ризиків, можливості втрати документів та грошей. Найкраще зробити через ДП «Документ», тим більше, що процедура займає мінімум часу. В центрах обслуговування працюють кваліфіковані співробітники, які розмовляють українською. Вони детально проконсультують вас з усіх питань та допоможуть правильно заповнити всі папери.

Які документи потрібні для оформлення

Підрозділи ДП «Документ» у Кракові розташована у ТЦ Galeria Krakowska за адресою Pawia 5, 31-154. Записатися на прийом можна онлайн, за посиланням вище. Для оформлення паспортів підлітку знадобляться:

  1. Свідоцтво про народження.
  2. Чинний паспорт одного з батьків.

Якщо документи оформлюють дорослі люди, які раніше вже отримували посвідчення особи, то потрібно буде надати чинний паспорт громадянина України, індивідуальний податковий номер, а також свідоцтво про шлюб за його наявності. Якщо у вас вже були оформлені закордонні паспорти, їх потрібно здати при оформленні нового.

У випадку, якщо ви отримали паспорт на окупованій території, вам необхідно буде надати документ, який підтверджує вашу особу. Наприклад, посвідчення водія, пенсійне, перепустку, військовий квиток, дипломи або інші папери.

Як проходить процедура

Все досить просто: вам слід записатися на прийом онлайн, вибравши зручну дату та час. Зверніть увагу: у зв'язку з великим потоком охочих місця обмежені. Якщо у вас з якихось причин не виходить записатися самостійно, ви можете просто приїхати в центр обслуговування та пройти процедуру в порядку живої черги.

Далі вам потрібно звернутися до фахівця, надати йому потрібний набір документів, написати відповідну заяву, оплатити послугу оформлення та зробити фотографію. Все це робиться на місці: вам не доведеться кудись їздити додатково. Вся процедура займає близько 10–20 хвилин. Далі залишається тільки чекати: ви отримаєте SMS на свій телефон, після чого потрібно буде прийти та просто забрати готові папери.

Тепер розглянемо, скільки коштує ця процедура. Є два варіанти оформлення: терміновий та стандартний. У першому випадку документи будуть готові за 20 днів, у другому — за 40. Термінове оформлення закордонного паспорту коштує 1496 гривень, стандартне — 856. ID — 820 та 450 гривень відповідно, при цьому підлітки, які отримують паспорт вперше, цю суму не сплачують. Додатково потрібно буде заплатити 465 злотих за послугу ДП «Документ».

Зазначимо, що робити оплату найкраще з української банківської картки. Також можна платити й з польської, але в цьому випадку потрібно переконатися, що у вас налаштовані платежі в іншій валюті (зокрема, у гривні), а загальна сума не перевищує денні ліміти. Додатково банки можуть брати комісію за платежі, тому на вашому рахунку має бути сума трохи більша, ніж зазначена.

Як бачите, все досить просто та прозоро. Ніяких додаткових платежів вам робити не доведеться. У деяких випадках СМС-підтвердження може не прийти, тому після необхідного періоду очікування ви можете просто звернутися до фахівців ДП «Документ» за вищевказаною адресою та отримати готові папери.